חפש בקטלוג

שנת שיא לסקופ: ההכנסות זינקו ב- 73% מעבר למיליארד שקל

The Marker - נתן שבע - 12.03.2007

עיקר הגידול נובע מצמיחה אורגנית של הפעילות בישראל יחד עם הפעילות הבינלאומית בכלל ובארה"ב בפרט, שתרמו הכנסות של כ-250 מיליון שקל. הרווח הנקי צמח ב-128% ל-95.6 מיליון שקל.

הכנסות הרבעון הרביעי מציגים צמיחה משמעותית יותר של 90%, לעומת הרבעון המקביל, ל-289 מיליון שקל. הזינוק במכירות שורשר גם לשורות התחתונות יותר ושיפר גם את הרווחיות. הרווח התפעולי הסתכם בכ-53.4 מיליון שקל (17.9% מהמכירות), לעומת כ-18.9 מיליון שקל (כ-12% מהמכירות) בתקופה המקבילה, גידול של כ-182%. הרווח הנקי צמח יותר מפי 4 ל-33.2 מיליון שקל.

סקופ מתמחה בקנייה של מתכות מיצרני מתכת בעולם, כגון אלקואה או אלקאן, ומכירתן ללקוחות בישראל. המתכות כוללות בעיקר נירוסטה, אלומיניום מסחרי ותעופתי, פלדה וסגסוגות פלדה. הערך המוסף של סקופ מתבטא בשירות מהיר שהיא נותנת ללקוחותיה, במהירות האספקה והזמינות של כל מתכת אפשרית. לצורך כך, מחזיקה סקופ מלאי עצום בשווי של 583 מיליון שקל שחושף אותה לסיכונים של ירידה במחירי המתכות, שבינתיים מסרבים להיחלש.

סקופ נמצאת בשלבים ראשוניים של בדיקת הנפקת פעילותה באחת הבורסות בחו"ל ולאור שיערי הצמיחה מהמרשימים, ככל הנראה יהיה מדובר בארה"ב. מאז השפל אליו נפלה המניה בחודש יוני אשתקד, הוכפל שווי החברה מעל למיליארד שקל שהכניס את מניית החברה למדד תל אביב 100. קרן פימי, בניהולו של ישי דוידי, שנכנסה לפני פחות שנה בהשקעה של 155 מיליון שקל הרוויחה מאז כ-86% "על הנייר".